Ogłoszenia parafialne

 
I NIEDZIELA ADWENTU

(29 listopada 2020 r.)

 1. Dziś, pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
 2. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie MARYJA. Od jutra tj. poniedziałku zapraszamy do uczestnictwa w RORATACH, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą codziennie o godz. 6.30. Od godziny 6.10 będą śpiewane Godzinki. Dzieci zapraszamy na Msze św. z lampionami. Zapraszamy wszystkich na to liturgiczne czuwanie będące oznaką naszego, pełnego tęsknoty i radości oczekiwana na Tego, który ma przyjść powtórnie. 
 3. W zakrystii można nabywać OPŁATKI. Dobrowolne ofiary składane z tej okazji są wyrazem łączności z Parafią i troski o jej potrzeby.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca, 3 grudnia, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Zapraszamy na osobistą modlitwę przed Chrystusem eucharystycznym wystawionym w monstrancji. W tym dniu podziękujmy Panu Bogu za dar Eucharystii i poprośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.
 5. Następnego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi będzie od godz. 15.00. O godz. 16.00 dodatkowa Msza św..
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o 17.30 różaniec prowadzony przez Róże Misyjne i zmiana tajemnic.
 7. Podajemy informacje odnośnie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną:

– nie będzie odwiedzin chorych w pierwszy piątek i pierwszą sobotę zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.;

– prosimy, aby chorych, którzy chcą skorzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia zgłaszać do 3 niedzieli Adwentu (począwszy od 1 grudnia) telefonicznie – po umówieniu się kapłan uda się z posługą w konkretnym dniu;

– w sytuacjach nagłych prosić o posługę sakramentalną można w każdym czasie;

– prosimy nie odkładać skorzystania z sakramentów na czas bezpośrednio przed Świętami.

 1. Również z sakramentu pokuty w kościele prosimy korzystać przez cały Adwent.
 2. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne, a za dwa tygodnie na potrzeby Parafii.
 3. Tradycyjnie, jak co roku Caritas Diecezji Rzeszowskiej w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadza wigilijne świece. Dzięki ofiarom zebranym z tej okazji Caritas może wspierać dzieci, znajdujące się w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej nie tylko w czasie Bożego Narodzenia, ale przez cały rok. Nasz Parafialny Zespół Caritas rozpocznie rozprowadzanie świec od przyszłej niedzieli (minimalna cena za duże świece – 12 zł, za małe – 5 zł).

 4. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w kościele.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządku w kościele. W kolejnym tygodniu o ofiary na ten cel prosimy mieszkańców ul. Kopernika – blok nr 8 m. 1 – 30.
 1. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. NIEDZIELA oferuje płytę CD na której znajduje się skrócony zapis rekolekcji pt. „ODDANIE 33”. W GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy adwentowe rekolekcje o tym, jak w kryzysie odnaleźć światło. Jest też kalendarz z wizerunkami świętych na 2021 rok.
 2. W ostatnim tygodniu zmarł śp. Antoni KORNAŚ z Ropicy Polskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie … .