Ogłoszenia parafialne

 

Modlitwa o zaprzestanie rozpowszechniania się epidemii koronawirusa za przyczyną św. Andrzeja Boboli

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny. Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Święty Andrzeju Bobolo, módl się za nami.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA (13 września 2020 r.)

1. Dzisiaj wieczorem przeżywać będziemykolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00. Pozostałe Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

2. Dziś także rozpoczyna się X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”. Niech będzie to zachęta do budowania pozytywnych relacji z młodymi ludźmi w rodzinie, w szkole, a także w naszej wspólnocie parafialnej.

3. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

4. We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Msza św. o godz. 6.30 zostanie odprawiona w kaplicy Matki Bożej.

5. W środę, 16 września nowenna do św. Andrzeja Boboli o godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszego Patrona.

6. W środę, po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie Grupy biblijnej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby coraz lepiej poznawać Boże Słowo zawarte w Piśmie Świętym.

7. W piątek 18 września o godz. 18.00 odbędzie się Msza święta ku czci św. Stanisława Kostki. Kandydaci do bierzmowania z klas ósmych z naszej parafii złożą deklarację, oficjalnie potwierdzającą chęć przygotowania do przyjęcia sakramentu, otrzymają także poświęcone modlitewniki. Na tę Uroczystość zapraszamy też Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz scholę, aby jak najpiękniej uczcić Patrona młodzieży.

8. W piątek o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Bolesnej.

9. W sobotę, 19 września o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie i próba scholi.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na potrzeby Parafii. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone na cele inwestycyjne.

11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

12. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządku w kościele i kwiaty. W kolejnym tygodniu o ofiary na ten cel prosimy mieszkańców ul. Kopernika – blok nr 5 i blok nr 7.

13. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.

14. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

15. W minionym tygodniu zmarł śp. Władysław GRYGA z ul. Kopernika (pogrzeb w poniedziałek o godz. 15.00). Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.