Ogłoszenia parafialne

 

Modlitwa o zaprzestanie rozpowszechniania się epidemii koronawirusa za przyczyną św. Andrzeja Boboli

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny. Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Święty Andrzeju Bobolo, módl się za nami.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA (12 lipca 2020 r.)

1. Jutro, 13 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 19.00).

2. W czwartek o godz. 18.30 nowenna do św. Andrzeja Boboli, patrona Ojczyzny i naszej Parafii.

3. W piątek zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Bolesnej o godz. 18.30.

4. W dniach 19 – 26 lipca b.r. będziemy obchodzić 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Będziemy modlić się o bezpieczne korzystanie z pojazdów, a także pomagać misjonarzom w zakupie środków transportu. W związku z tym w przyszłą niedzielę (począwszy od Mszy św. w sobotę o godz. 19.00) – rozpoczynając Tydzień św. Krzysztofa po każdej Mszy św. pomodlimy się w intencji kierowców i poświęcimy pojazdy. Przy okazji poświęcenia pojazdów będzie można złożyć ofiarę do puszek jako wyraz wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na powodzian – 6460 PLN.

6. Dziękujemy za ofiary składane dziś na potrzeby Parafii. Ofiary składane na potrzeby Parafii w najbliższym czasie będą przeznaczone szczególnie na prace związane z wykonaniem izolacji niektórych części fundamentów kościoła, na remont i konserwację organów, wymianę rur wodnych i kanalizacyjnych oraz instalacji elektrycznej na plebanii oraz remont kuchni. Ci, którzy chcieliby dodatkowo wesprzeć te prace swoją ofiarą proszeni są o podpisanie koperty lub przelewu: „składka inwestycyjna”. Bóg zapłać za wszelką troskę o kościół i parafię.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządku w kościele i kwiaty. W kolejnym tygodniu o ofiary na ten cel prosimy mieszkańców ul. Laskowskiego i Pułaskiego.

8. Zachęcamy do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej przez czytanie katolickiej prasy.

9. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:
a/ Jarosław Gierut z parafii Kwiatonowice i Klaudia Przywara z naszej parafii – zapowiedź 2.

b/ Tomasz Dawid Kuc z parafii św. Józefa Oblubieńca w Krakowie i Faustyna Anna Bujak z parafii św. Józefa Oblubieńca w Krakowie – zapowiedź 1.

c/ Jakub Piotr Rojek z naszej parafii  i Agnieszka Firlej z parafii św. Stanisława BM w Zręcinie – zapowiedź 1.

 Gdyby ktoś wiedział o czymś, co przeszkadza w zawarciu sakramentu małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym tutejszy urząd parafialny.

10. Pomódlmy się za zmarłą śp. Ingrid SZUFNAROWSKĄ z ul. Słonecznej (pogrzeb w poniedziałek o godz. 16.00). Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie. …