ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE
Wielki Czwartek – początek liturgii – godz. 18.00
Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna Triduum Paschalne, które stanowi Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania.
W Wielki Czwartek upamiętnia się Ostatnią Wieczerzę Chrystusa i jego uczniów. Tuż po Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament jest przenoszony do tzw. kaplicy przechowania (ciemnicy), gdzie odbywa się adoracja. Na pamiątkę modlitwy Jezusa w Ogrodzie Oliwnym, a następnie jego pojmania i uwięzienia. Wyraża ona wdzięczność wiernych za dar ustanowienia Eucharystii.
Wielki Piątek – początek liturgii – godz. 17.00
Wielki Piątek to dzień śmierci Chrystusa. Tego dnia nie odprawia się Mszy świętej. W kościołach jest odprawiana tylko Liturgia Męki Pańskiej. W jej trakcie adorowane jest drzewo krzyża, które staje się znakiem zbawienia. Po zakończeniu liturgii następuje wystawienie Najświętszego Sakramentu i przeniesienie go do symbolicznego Grobu Pańskiego.
Wielka Sobota
Wielka Sobota jest dniem, w którym nie odprawia się Mszy świętej ani innych nabożeństw. Tego dnia święci się pokarmy. Przez cały dzień, wierni nawiedzają Grób Pański i czuwają na modlitwie. Wieczorem gromadzą się na Liturgii Wigilii Paschalnej, która zalicza się już do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
Wigilia Paschalna – początek liturgii – godz. 19.00
Noc paschalną rozjaśnia zmartwychwstały Chrystus. Jest to Wielka Noc, jest to najważniejsze wydarzenie w dziejach świata i ludzkości. W niej dokonało się przejście że śmierci do nowego życia, przez zmartwychwstanie. Cała dynamika nocy paschalnej, skupia się wokół życia w Chrystusie, dlatego cała jej liturgia, pełna jest symboli życia: światło – słowo – woda – uczta. Znaki te stanowią również główną treść kolejnych części Wigilii Paschalnej.
Niedziela Wielkanocna
Rozpoczyna się Wigilią Paschalną, czyli Mszą św. Zmartwychwstania Pana, sprawowaną w sobotę wieczorem.